HISTORIA WESTERN RIDING W POLSCE

Wielkopolski Klub Miłośników Jazdy Western - VAQUEROS powstał w 1990 r. Założycielem klubu jest Marek Breś. Do klubu należą liczne rancza z Wielkopolski, w których organizowane są zawody i szkolenia. Celem zawodów VAQUEROS jest propagowanie stylu jazdy western i mają one charakter imprezy towarzyskiej. Miła atmosfera zawodów zawdzięczana jest wspaniałym ludziom zaangażowanym i biorącym udział w imprezie. Jedną z tradycji Klubu są kilkudniowe rajdy konne po terenach Polski. Niektórzy jeźdźcy i miłośnicy wywodzący się z Klubu startują w Zawodach Polskiej Ligi Western & Rodeo, zostali sędziami zawodów oraz znani są z propagowania tego stylu w całej Polsce. Obecnie siedzibą Klubu jest Stajnia Treningowa Tamarynowa Osada.

W 1992 roku zosał założony ośrodek Western Riding Training Center FURIOSO w Starych Żukowicach pod Tarnowem przez Annę i Aleksandra Jarmułów.

W 1998 roku zostało powołanie przez Aleksandra Jarmułę i Wojciecha Adamczyka "Polskiego Stowarzyszenia Western Riding" w oparciu o ośrodek westernowy "Furioso" w Starych Żukowicach k. Tarnowa.Z inicjatywy Jerzego Pokoja twórcy Western City

8 maja 2002 roku powstała "Polska Liga Western i Rodeo", stowarzyszenie zajmujące się promowaniem westu rekreacyjnego i sportowego.

 

JEŹDŹCY Z KLUBU VAQUEROS

 


<...VAQUEROS W PRASIE